surFer
Nie trać łownych przynęt !

surFer posiada trzy otwory służące korekcie haków i kotwic, gdy trafiają się mocne zaczepy, mogące odgiąć groty.

IMG41

surFer nie koroduje, wykonany ze stali kwasoodpornej może być pozostawiony mokry. Zdarzają się ogniska korozji, lecz są to wtrącenia mechaniczne z innych przedmiotów. Po usunięciu takiego wtrącenia poprzez zeskrobanie lub zeszlifowanie, miejsce obrobione samoczynnie ulegnie pasywacji, a korozja nie powróci. Uwalniacz może być z równym powodzeniem użytkowany w wodach morskich, nie musisz go osuszać.

W wodzie stojącej, warto zbliżyć się jak najbliżej zaczepu (występ brzegu, kępa roślin), lecz należy obserwować żyłkę, aby podczas przemieszczania, wyczepiacz nie opierał się o kolejną przeszkodę, przeszkadzającą dotarciu do przynęty. W każdym przypadku (duże odległości), gdy przyrząd dociera do przynęty wskazane jest kilkukrotne szarpnięcie wędziskiem, to pomaga "wrzuceniu" uwalniacza na kotwicę. Kontakt wyczepiacza z przynętą jest wyraźnie wyczuwalny, a także słyszalne są metaliczne stuknięcia. Korzystne są, naprzemienne szarpnięcia żyłką i linką przyrządu. W rzekach, o ile jest to możliwe, należy wykorzystywać ich prąd, aby skrócić do minimum czas operacji.

Wady. Przy małych kątach (do 30°) nachylenia żyłki wobec wody, zdarza się, że uwalniacz zawisa na boku, przed wprowadzeniem do wody. Dlatego zaleca się płynne opuszczanie przyrządu przed kontaktem z wodą, trzymając wysoko uniesione wędzisko i nie należy wykonywać nim zbyt gwałtownych ruchów do chwili zanurzenia. Gdy surFer znajdzie się obok przynęty, wszelkie szarpnięcia wędziskiem są wręcz zalecane, aby go na nią wprowadzić, pomagając w dotarciu do kotwicy.
Duże otwory uwalniacza pomocne w docieraniu do kotwic, mogą powodować zaczepy, szczególnie na bobrowiskach, gdzie znajdą się świeże i mocne gałęzie.

Początkującym paradoksalnie zalecane jest łowienie w miejscach z dużą ilością zaczepów, aby wymusić próby wyczepiania przynęt, a tym samym lepsze poznawanie uwalniacza. Mogące początkowo występować małe straty przynęt, szybko zanikają.
Zalecane są próby na płytkiej, przeźroczystej wodzie, aby później w razie konieczności móc używać go także nocą, a temu służy wcześniejsza praktyka.

Proces uwalniania jest dodatkową fatygą w trakcie wędkowania, lecz miłym bonusem (przyłowem) jest wyciągnięcie gałęzi z kilkoma innymi przynętami. Dlatego zalecam używanie mocnych linek.

Wyczepiacz jest tak efektywny jak sprawnie jest manewrowany.
Jest szybki i skuteczny - szybki w działaniu i skutecznie pracuje dla Ciebie.


Polecam.
zahar

Strona: 1 2 3 4

Opis