surFer
Nie trać łownych przynęt !

IMG21

Ta cecha zwiększa się wraz ze wzrostem kąta nachylenia żyłki. Zawieszony w pionie, wyczepiacz wychyla się, a żyłka przynęty przesuwa się przez dwa klinowe wcięcia, służące zrywaniu przynęt z zaczepu. Przyrząd w takiej pozycji (wymuszony szarpnięciami), okrąża miejsce zaczepu, dokładnie je penetrując.

IMG22

surFer nie niszczy przynęt, ponieważ jego strefy uwalniające są obojętne wobec korpusów przynęt. W ruchu do przynęty, jest ona wprowadzona do "wnętrza" poprzez wlot, zaś klin frontu uderza w kotwicę, jeśli klin ją ominie, role zbijającą przejmie krawędź otworu wlotowego. Przy ruchu powrotnym, wcięcie klinowe zakleszcza się na kotwicy. Drugie wcięcie klinowe, służy przechwyceniu woblerów lub innych przynęt z podwójnym zbrojeniem. Ażurowa budowa przyrządu znacznie zwiększa jego skuteczność. Korpusy kruchych przynęt jak np. woblery, nigdy nie są zgniatane, a przesuwające się po nich stępione krawędzie wyczepiacza, nie zarysują lakieru i nie zdeformują przynęty.

IMG23

surFer nie wymaga żadnych elementów dodatkowych przy przynęcie, jak krętliki, agrafki, kółka etc. gdyż dociera bezpośrednio do miejsca zaczepu. Jeżeli takie elementy występują w zestawie, a mogą być jego najsłabszymi punktami, zaleca się kilkukrotne ponowienie szarpnięcia z obserwacją linki, aby mieć pewność, że uwalniacz dotarł do kotwicy i aby nie zrywać przynęty, przez krętlik lub agrafkę. Test – napięta linka i żyłka, po zluzowaniu żyłki i linki, jeżeli linka przesunie się do przynęty ok.10 cm, wyczepiacz jest na kotwicy, jeżeli więcej, wyczepiacz jest na krętliku. Aby przemieścić z krętlika na kotwicę, należy szarpnąć żyłką i przytrzymać napiętą. Krętlik wysunie się z wcięcia, a wyczepiacz nasunie się na kotwicę.

Strona: 1 2 3 4

Opis