surFer
Nie trać łownych przynęt !

IMG31

surFer także doskonale sprawdza się, w przypadku małych przynęt np: mormyszki, podlodówki, cykady, smużki itp., wiązanych bezpośrednio na żyłce, ale mających element korpusu o grubości 1,5 mm lub większy, umożliwiający jego zaklinowanie. Więc wymóg ten spełnia każda mormyszka, oraz przynęty od niej większe.

Kolejną korzystną cechą, jest gwałtowne unoszenie się przyrządu, które występuje tylko w momencie szarpnięcia, ale uwalniacza zaczepionego za kotwicę. Wypadkowa sił, unoszenia przyrządu i napięcia linki powoduje wykręcanie kotwicy z zaczepu, lub "wyskakiwanie" przyrządu ze szczeliny np. pomiędzy kamieniami. Jest ona większa o ok. 50% od siły naciągającej linkę.

IMG32

Po wyczepieniu, przyrząd osłania korpusem przynętę, a jego ruch i opór wody powodują obrót przynęty, co zapobiega zaczepieniu się jej kotwicy w trakcie powrotu. Uniknięto opcji, gdzie dociążona uwalniaczem przynęta, zaczepiona za krętlik lub ściśnięta za korpus jest wleczona po dnie, grabi je, aż trafi na solidny zaczep. W tym przypadku, przyrząd ślizga się, kontaktując się z dnem poprzez gładki spód w formie płozy.

IMG33

Wskazane jest dopasowanie szczelin (pomiędzy zaciskami, a korpusem) do grubości używanej żyłki. Żyłka powinna przesunąć się ciasno, lecz tak by nie została nagnieciona. Czynność ta eliminuje ewentualne zsuwanie się wyczepiacza z żyłki. Zaciski uniemożliwiające powrót żyłki do szczeliny, chronią także przyrząd przed deformacją, przy mocnych zaczepach. Udźwig wyczepiacza bez trwałego odkształcenia wynosi 120 kg.

IMG34

Strona: 1 2 3 4

Opis